Jste zde

Domů

Kitzbühelské Alpy

Wilder Kaiser a koupání

Pohled na jezero Hintersteiner See, Tyrolsko
Autor: SusanneK

Wilder Kaiser je nejen známá lyžařská oblast, ale také letní koupací oáza s jezery, která jsou napájena přírodními prameny z hor.

Jako například Hintersteiner See v Scheffau, nejkrásnější a nejčistší horské jezero v Tyrolsku.

Také jezera Going, Ahornsee v Söllu a Kaiserbad Ellmau v sobě spojují osvěžující s grandiózním pohledem na hory.

Jen zchladit nohy nebo se zcela ponořit do průzračné vody - jezera nabízejí přesně tu rozmanitost, kterou turisté hledají.

Skiareál Wildkogel Arena

Lyžařská mapa oblasti Wildkogel Arena

Lyžařský areál Wildkogel Arena leží v samém srdci Kitzbühelských Alp, v rekreační oblasti národního parku Hohe Tauern. Skiareál se rozprostírá nad dvěma vesnicemi, Neukirchen am Wildkogel a Bramberg. Útulnost obou těchto vesniček je důvodem velké obliby zejména u rodin s dětmi, které tady často tráví svou zimní dovolenou. Hned vedle objevíte známá lyžařská střediska Kitzbühel a Zillertal Arena.

Ski Juwel a snowparky

Tyrolsko - zimní krajina skiareálu Schatzberg

Race'n Boarder Arena

V roce 1947 byl otevřen ve Wildschönau první lyžařský svah Tennladenhang. A tam, kde kdysi začala závodní kariéra mnoha lyžařů je dnes snowpark Race'n Boarder Arena součástí nové lyžařské oblasti Ski Juwel.

V carvingové části si můžete vyzkoušet a trénovat zatáčky. V nabídce jsou i profesionální lyžařský a snowboardový trénink, tratě pro slalom a obří slalom se zkušenými mezinárodními trenéry pro mládež a ty „srdcem stále mladé“.

Skiareál Ski Juwel

Ski Juwel - okolí a část lanovky

Spojením dvou lyžařských oblastí Alpbachtal a Wildschönau získali návštěvníci ještě více zábavy na svazích, a to s jedním skipasem. Od prosince 2012 můžete objevovat nové lyžařské středisko Ski Juwel, které se zařadilo do první desítky největších lyžařských středisek v Tyrolsku z celkového počtu 87.

Nejvyšším vrcholkem v Alpbachtalu je Wiedersbergerhorn (2.128 m) a ve Wildschönau pak Schatzberg (1.903 m). Lyžování v Alpbach - Wildschönau, to je pestrý sportovní zážitek uprostřed hor v Kitzbühelských Alpách.

Skiwelt Wilder Kaiser - Brixental

Část lyžařského regionu Skiwelt Wilder Kaiser
Autor: bookhouse boy

Bílý kužel vrcholku Hohe Salve je impozantním středem různorodého lyžařského regionu, kolem kterého se točí "lyžařský kolotoč" s 280 km sjezdovek a téměř stovkou vleků a lanovek. Devět středisek s přímým přístupem k lanovkám regionu Skiwelt Wilder Kaiser - Brixental je oblíbených pro svoji rodinnou přátelskost a útulnost.

Úchvatná je kulisa vrcholku Wilder Kaiser, jehož impozantní skalnaté srázy tvoří nápadný kontrast ke Skiweltu, který se rozprostírá kolem Hohe Salve a sousedních hor Zinsberg, Eiberg, Brandstadl, Hartkaiser a Astberg.

Kitzbühelské Alpy, 2. část

Kitzbühelské Alpy a údolí Wilder Kaiser

Geologie
Kitzbühelské Alpy jsou součástí tzv. drobového pásma a hlavními zdejšími horninami jsou břidlice a fylity. Horské tvary a ledovcové kary jsou většinou mírné, jsou tu zelené svahy, na nichž objevíte rozsáhlé vysokohorské pastviny. Ale jsou tu i skalní útvary z vápence a z dolomitových útvarů, např. u Großen Rettensteinu.

Stránky

Tyrolsko na Facebooku