Jste zde

Domů

Rofan

Maurach am Achensee

Maurach a jezero Achensee, Tyrolsko
Autor: Demion

Společně s Pertisau patří Maurach k obci Eben a tvoří turistické centrum na jižní straně jezera Achensee v Rakousku.

Právě jezero Achensee, zasazené ve skalnatém terénu mezi Karwendelem a Rofanem, je v létě ideálním místem pro plavání nebo surfování.

Plavání je ale hlavně pro velmi odvážné: Hloubka jezera je až 133 metrů a průměrná teplota vody i v létě je 20 stupňů.

Akce v únoru 2014

Marmot Women’s Winter Camp powered by K2

Termín: 6. - 9. února 2014

Místo: Ischgl

Již podruhé se ve skiareálu Ischgl bude konat akce Marmot Women’s Winter Camp powered by K2. Vyznavačky zimních sportů se budou moci v průběhu několika dní naučit nebo se rovnou zdokonalit pod vedením odborných průvodců v oboru freeridu, v lyžařských túrách a v souvisejících technologiích.

Lyžařská oblast Achensee, 2. část

Achensee - jeden z vrcholků
Autor: bookhouse boy

Běh na lyžích

Region Achensee se těší zcela zaslouženě znamenité pověsti jednoho z nejlepších běžkařských center Tyrolska. S více než 200 km běžkařských tratí vám tento region nabídne skoro ničím neomezený běh na lyžích a potěšení z pohybu v zimní krajině. Svou trasu zde bezpochyby najdou všichni vyznavači běhu na lyžích, ať už začátečníci nebo zkušení běžkaři. Dokonce tady mají svou běžkařskou trať i vozíčkáři, jsou tu i psí stezky a samostatné stopy pro běh na lyžích technikou klasickou i bruslařskou.

Lyžařská oblast Achensee, 1. část

Achensee - jeden z vrcholků
Autor: bookhouse boy

Uprostřed nádherné přírody se nachází pohoří Rofan, které si vyznavači zimních sportů spojují s vysoce kvalitní zimní dovolenou. Zejména rodiny s dětmi si přijdou v této tyrolské destinaci na své. Jedinečná zdejší krajina hovoří sama za sebe. Zasněžené vrcholky, které obklopují největší tyrolské jezero Achensee, pět atraktivních "prázdninových vesniček" a bílá třpytící se krajina kolem jezera. To všechno je prostě jedno jediné veliké zimní kouzlo.

Tyrolsko na Facebooku