Jste zde

Domů

Stubaiské Alpy

Skiareál Kühtai, 2. část

Krajina tyrolského skiareálu Kühtai
Autor: boernsten

Menší nevýhodou pro sportovněji založené lyžaře jsou zdejší poněkud malé výškové rozdíly a také délka sjezdovek. Maximální výškový rozdíl je ve skiareálu pouhých 500 metrů a maximální délka sjezdovky 3 km. Celkem skiareál nabízí 37 km zábavy na sjezdovkách, a to většinou na mírných a středně obtížných svazích.

S velkou pravděpodobností zde po celou zimu bude ležet sníh, jsou tu skutečně perfektně upravené sjezdovky a dá se tady prožít opravdu jedinečná rodinná lyžařská dovolená. To všechno je lyžařský areál Kühtai.

K-Park

Skiareál Kühtai, 1. část

Kühtai - lyžařská sjezdovka
Autor: boernsten

Poloha

Zimní sportovní středisko Kühtai se nachází ve Stubaiských Alp u průsmyku Kühtaisattel, mezi údolím Nedertal na západě a Sellraintal na východě. Patří k obci Silz v tyrolském okrese Imst, asi 30 km od Innsbrucku. Místo se nachází v nadmořské výšce asi 2.020 metrů a je tak jedním z nejvýše položených lyžařských středisek v Rakousku.

Historie

Stubaiské Alpy

Stubaiské údolí Matschertal
Autor: sgirolimetto

Stubaiské Alpy je skupina pohoří v rakouských centrálních Alpách, a sice ve Východních Alpách. Vypínají se jihozápadně od města Innsbruck mezi údolím Wipptal (Brennerský průsmyk) a Ötztal. Rakouská část se rozprostírá ve spolkové zemi Tyrolsko a ta italská pak v provincii Alto Adige (Jižní Tyrolsko). Významné části Stubaiských Alp pokrývají ledovce.

Tyrolsko na Facebooku