Jste zde

Domů

Wetterstein

Skiareál Ehrwalder Almbahn, 2. část

Tyrolsko - okolí skiareálu Ehrwalder Almbahn

Tipy na turistické trasy

Na cestu z dolní stanice 8-místné kabinkové lanovky na Ehrwalder Alm budete potřebovat asi 1 hodinu. Cesta vede stále do kopce, překonáte při ní 400 m výškových metrů. Pokud si někdo myslí, že to nezvládne, nahoru může vyjet lanovkou a dolů se vydat pěšky.

Skiareál Ehrwalder Almbahn, 1. část

Tyrolský vrcholek Zugspitze

Lyžařský areál Ehrwalder Almbahn v rakouském Tyrolsku se rozprostírá na slunné straně tyrolského vrcholku Zugspitze a je obklopen impozantním pohořím Mieminger a Wetterstein.

Lyžaři a snowboardisté ​​tady mohou sportovat uprostřed překrásné přírody, sportovní areál toho má opravdu hodně co nabídnout a vždy vás zde něco příjemně překvapí. V oblasti ale nemusejí zimní návštěvníci zůstat jen u lyžování.

Skiareál Berwangertal, 2. část

Rakouský vrcholek Zwischentoren
Autor: bookhouse boy

Nejnavštěvovanějším místem k bezvadnému lyžování je v oblasti Berwanger Skischaukel určitě Sonnenalmbahn, protože sjezdovky směrem k Berwangu jsou příjemně slunné a nejsou příliš těžké. Marienbergjoch u Biberwieru se chlubí svými širokými sjezdy a vedle lanovky Marienbergbahn I je přímo ideální rodinné lyžařské středisko.

Skiareál Berwangertal, 1. část

Berwang
Autor: bookhouse boy

Na pozadí hory Zugspitze leží v širokém údolním kotli Ehrwalder romantické vesničky, jako např. Biberwier, Ehrwald a Leermoos, obklopené působivými horskými pásmy pohoří Mieminger a Wetterstein.

Na dně údolí v zimě uvidíte běžkaře, pěší turisty nebo kočáry tažené koňmi na zasněžených cestách, zatímco lyžaři se mohou pobavit na okolních svazích v lyžařských střediscích. Ty nabízejí různé typy sjezdovek, vhodných i pro rodiny s dětmi a pro začátečníky. Náročnější sjezdovky pak objevíte u Grubigsteinu u Lermoosu.

Tyrolsko na Facebooku