Jste zde

Domů

Léto

Wilder Kaiser a koupání

Pohled na jezero Hintersteiner See, Tyrolsko
Autor: SusanneK

Wilder Kaiser je nejen známá lyžařská oblast, ale také letní koupací oáza s jezery, která jsou napájena přírodními prameny z hor.

Jako například Hintersteiner See v Scheffau, nejkrásnější a nejčistší horské jezero v Tyrolsku.

Také jezera Going, Ahornsee v Söllu a Kaiserbad Ellmau v sobě spojují osvěžující s grandiózním pohledem na hory.

Jen zchladit nohy nebo se zcela ponořit do průzračné vody - jezera nabízejí přesně tu rozmanitost, kterou turisté hledají.

Maurach am Achensee

Maurach a jezero Achensee, Tyrolsko
Autor: Demion

Společně s Pertisau patří Maurach k obci Eben a tvoří turistické centrum na jižní straně jezera Achensee v Rakousku.

Právě jezero Achensee, zasazené ve skalnatém terénu mezi Karwendelem a Rofanem, je v létě ideálním místem pro plavání nebo surfování.

Plavání je ale hlavně pro velmi odvážné: Hloubka jezera je až 133 metrů a průměrná teplota vody i v létě je 20 stupňů.

Samnaun

Horská skupina Samnaungruppe
Autor: bookhouse boy

Horská skupina Samnaun je podskupinou rakouských centrálních Alp uvnitř Východních Alp. Část těchto hor se nachází v rakouské spolkové zemi Tyrolsko a část pak ve švýcarském kantonu Graubünden.

V pohoří objevíte několik velkých lyžařských středisek a části této horské skupiny jsou hojně využívány i pro horskou turistiku v létě. Navzdory těmto faktům se zde ale stále najdou prapůvodní a izolované horské oblasti.

Ischgl a akce v létě 2014

Pohled na středisko Ischgl v létě
Autor: Thomas Mulchi

3. Silvrettarun 3000

Termín: 19. července 2014

V sobotu 19. července 2014 se bude konat v Paznaun již potřetí akce Silvrettarun 3000, alpský běh z Ischglu do Galtüru. Zúčastnit se ho mohou začátečníci i trénovaní profesionáloví, Silvretta Run 3000 nabízí 3 různé trasy pro každou správnou výzvu: "Small", "Medium" a "Hard".

Ischgl a akce v červenci 2013

Motorka Harley-Davidson

2. Silvretta Run 3000

Termín: 19. - 20. července 2013

Druhý ročník tohoto alpského maratónu v lokalitě Ischgl & Galtür se opět uskuteční v nádherných horách kolem Paznau! Akce je vhodná jak pro začátečníky, tak pro výkonné horské běžce a maratónce – profesionály. Silvretta Run 3000 nabízí tři různé trasy a je nutno říci, že je to skutečná výzva. Účastníci si mohou vybrat mezi trasami Small, Medium a Hard.

Program:

Pátek 19. 7. 2013

Galtür

Obec Galtür a její okolí

Galtür je obec s necelou tisícovkou obyvatel v tyrolském okrese Landeck v Rakousku. Díky své poloze v Alpách je jejím hlavním zdrojem příjmů cestovní ruch. Od 22. dubna 1997 je dokonce prvním oficiálním klimatickým lázeňským místem v Tyrolsku.

Vesnička leží v zadní části Paznaun, mezi Silvrettou na jihu a horskou skupinou Verwallgruppe na severu, na hranici s Vorarlberskem. Roku 1953 byla otevřena mýtná vysokoalpská silnice Silvretta-Hochalpenstraße, která spojuje Paznaun s Montafonem ve Vorarlbersku.

Tyrolsko na Facebooku