Jste zde

Domů » Zima

Snowboarding

Serfaus - Fiss - Ladis

Středisko Serfaus v Tyrolsku
Autor: Leo-setä

Serfaus - Fiss - Ladis je turistický region a lyžařská oblast v rakouském Tyrolsku. Jde o sdružení tří obcí Serfaus, Fiss a Ladis v tyrolském údolí Inntal.

Jedna z největších rodinných lyžařských oblastí v Tyrolsku vznikla v roce 1999 sloučením dvou oblastí tří obcí v nadmořské výšce 1.200 - 2.820 metrů. Téměř 70 vleků a lanovek propojuje navzájem celkem 212 km sjezdovek, z toho asi 160 km může být i uměle zasněžováno.

Skiareál Ehrwalder Almbahn, 1. část

Tyrolský vrcholek Zugspitze

Lyžařský areál Ehrwalder Almbahn v rakouském Tyrolsku se rozprostírá na slunné straně tyrolského vrcholku Zugspitze a je obklopen impozantním pohořím Mieminger a Wetterstein.

Lyžaři a snowboardisté ​​tady mohou sportovat uprostřed překrásné přírody, sportovní areál toho má opravdu hodně co nabídnout a vždy vás zde něco příjemně překvapí. V oblasti ale nemusejí zimní návštěvníci zůstat jen u lyžování.

Skiareál Kühtai, 2. část

Krajina tyrolského skiareálu Kühtai
Autor: boernsten

Menší nevýhodou pro sportovněji založené lyžaře jsou zdejší poněkud malé výškové rozdíly a také délka sjezdovek. Maximální výškový rozdíl je ve skiareálu pouhých 500 metrů a maximální délka sjezdovky 3 km. Celkem skiareál nabízí 37 km zábavy na sjezdovkách, a to většinou na mírných a středně obtížných svazích.

S velkou pravděpodobností zde po celou zimu bude ležet sníh, jsou tu skutečně perfektně upravené sjezdovky a dá se tady prožít opravdu jedinečná rodinná lyžařská dovolená. To všechno je lyžařský areál Kühtai.

K-Park

Skiareál Wildkogel Arena

Lyžařská mapa oblasti Wildkogel Arena

Lyžařský areál Wildkogel Arena leží v samém srdci Kitzbühelských Alp, v rekreační oblasti národního parku Hohe Tauern. Skiareál se rozprostírá nad dvěma vesnicemi, Neukirchen am Wildkogel a Bramberg. Útulnost obou těchto vesniček je důvodem velké obliby zejména u rodin s dětmi, které tady často tráví svou zimní dovolenou. Hned vedle objevíte známá lyžařská střediska Kitzbühel a Zillertal Arena.

Lyžařská oblast Achensee, 1. část

Achensee - jeden z vrcholků
Autor: bookhouse boy

Uprostřed nádherné přírody se nachází pohoří Rofan, které si vyznavači zimních sportů spojují s vysoce kvalitní zimní dovolenou. Zejména rodiny s dětmi si přijdou v této tyrolské destinaci na své. Jedinečná zdejší krajina hovoří sama za sebe. Zasněžené vrcholky, které obklopují největší tyrolské jezero Achensee, pět atraktivních "prázdninových vesniček" a bílá třpytící se krajina kolem jezera. To všechno je prostě jedno jediné veliké zimní kouzlo.

Skiareál Ischgl

Pohled na rakouský skiareál Ischgl
Autor: kordall1's

Lyžařské středisko Skiarena Ischgl to jsou nekonečné sjezdovky, moderní životní styl, bohatá nabídka après-ski, skvělé akce a rušný noční život. Prvotřídní a vysokohorský skiareál se rozkládá v nadmořské výšce 1.400 - 2.900 metrů od Idalpu až k údolí Fimbatal, a odtud až do švýcarského Samnaun, a je považován za jeden z nejuniverzálnějších lyžařských areálů oblasti Silvretta Arena.

Silvretta Arena nabízí snad nejvíce rozmanitou nabídku zábavy v Alpách. S výběrem mnoha alternativních zimních sportů při vaší lyžařské dovolené se určitě nudit nebudete.

Stránky

Tyrolsko na Facebooku