Jste zde

Domů » Zima

Vleky, lanovky

Skiareál Grossglockner Resort Kals-Matrei

Pohled na vrchol Grossglockner, Tyrolsko
Autor: foto11gen

Nad největší lyžařskou oblastí ve Východním Tyrolsku "trůní" mocný vrchol Grossglockner.

Je to opravdu majestátní panorama, které vítá lyžaře ve skiareálu Resort Kals-Matrei.

Mnoho sjezdovek nabízí úchvatný pohled až na 60 "třítisícovek", zejména na "krále" pohoří Vysoké Taury (Hohe Tauern) - Grossglockner.

S výškou 3.798 metrů je to zároveň nejvyšší hora v celém Rakousku.

Skiareál Winklmoos - Steinplatte

Jen asi hodinu jízdy autem od Mnichova leží první velký lyžařský areál Winklmoosalm - Steinplatte, který nabízí kromě krásného horského panorama celkem sjezdovky všech stupňů obtížnosti.

Uprostřed Chiemgauských Alp je tento lyžařský areál absolutním rodinným rájem se svými rozmanitými svahy, četnými běžkařskými stopami a romantickými zimními turistickými stezkami.

Lyžařský areál je známý pro svojí jistotu sněhu, perfektně upravené sjezdovky a mnoho hodin slunečního svitu.

Serfaus - Fiss - Ladis

Středisko Serfaus v Tyrolsku
Autor: Leo-setä

Serfaus - Fiss - Ladis je turistický region a lyžařská oblast v rakouském Tyrolsku. Jde o sdružení tří obcí Serfaus, Fiss a Ladis v tyrolském údolí Inntal.

Jedna z největších rodinných lyžařských oblastí v Tyrolsku vznikla v roce 1999 sloučením dvou oblastí tří obcí v nadmořské výšce 1.200 - 2.820 metrů. Téměř 70 vleků a lanovek propojuje navzájem celkem 212 km sjezdovek, z toho asi 160 km může být i uměle zasněžováno.

Skiareál Ehrwalder Almbahn, 1. část

Tyrolský vrcholek Zugspitze

Lyžařský areál Ehrwalder Almbahn v rakouském Tyrolsku se rozprostírá na slunné straně tyrolského vrcholku Zugspitze a je obklopen impozantním pohořím Mieminger a Wetterstein.

Lyžaři a snowboardisté ​​tady mohou sportovat uprostřed překrásné přírody, sportovní areál toho má opravdu hodně co nabídnout a vždy vás zde něco příjemně překvapí. V oblasti ale nemusejí zimní návštěvníci zůstat jen u lyžování.

Skiareál Wildkogel Arena

Lyžařská mapa oblasti Wildkogel Arena

Lyžařský areál Wildkogel Arena leží v samém srdci Kitzbühelských Alp, v rekreační oblasti národního parku Hohe Tauern. Skiareál se rozprostírá nad dvěma vesnicemi, Neukirchen am Wildkogel a Bramberg. Útulnost obou těchto vesniček je důvodem velké obliby zejména u rodin s dětmi, které tady často tráví svou zimní dovolenou. Hned vedle objevíte známá lyžařská střediska Kitzbühel a Zillertal Arena.

Lyžařská oblast Achensee, 1. část

Achensee - jeden z vrcholků
Autor: bookhouse boy

Uprostřed nádherné přírody se nachází pohoří Rofan, které si vyznavači zimních sportů spojují s vysoce kvalitní zimní dovolenou. Zejména rodiny s dětmi si přijdou v této tyrolské destinaci na své. Jedinečná zdejší krajina hovoří sama za sebe. Zasněžené vrcholky, které obklopují největší tyrolské jezero Achensee, pět atraktivních "prázdninových vesniček" a bílá třpytící se krajina kolem jezera. To všechno je prostě jedno jediné veliké zimní kouzlo.

Stránky

Tyrolsko na Facebooku